Barion Pixel

Ropogós házi tepertőkrémes kovászos háromszögek

Azon gondolkodom, mit is írhatnék ide bevezető gyanánt. Azt hiszem, azzal mindent elmondok ha leírom: a két tepsi tartalma pillanatok alatt elfogyott. 

Elképeszőenmarhárahúúúúdenagyonjó.

Recept (kb 24 darabhoz ami két gáztepsin fél el)

-A tésztához

500 gramm liszt

100 gramm kovász (2x frissített, nálam 100%-os fehér)

1 egész tojás (+1 a lekenéshez)

100 gramm görög joghurt (vagy tejföl)

1 evőkanál cukor

tej

20 gramm vaj

2 csapott teáskanál só

a tetejére ízlés szerint magok (nálam fekete szezámmag)

-A tepertőkrémhez

200 gramm tepertő

1 nagy fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

1 evőkanál zsiradék

ízlés szerint só és bors

A tejfölt és a tojást beletesszük a dagasztótálba, és annyi tejet adunk hozzá hogy összesen 350 gramm legyen a súlya ennek a három hozzávalónak. 

Elkeverjük benne a  lisztet, a cukrot és a kovászt (nem kell dagasztani) és egy órát pihentetjük. 

Hozzáadjuk a puha vajat és a sót. 

Langyos helyen 3 órán keresztül kelesztjük, óránként kissé hajtsuk át a tésztát.

Közben készítsük el a krémet: a vöröshagymát vágjuk nagyobb kockákra, és finoman pirítsuk meg a fokhagymával. Hűtsük langyosra. A tepertőt, és a sült hagymákat tegyük egy késes aprítóba, ízlés szerint sózzuk és borsozzuk, és zúzzuk krémesre. 

A tésztát nyújtsuk ki egy kb 60×40 cm-es téglalappá, kenjük meg a krémmel, és a hosszabb oldalánál tekerjük fel. Vágjuk fel háromszögekre, és sorakoztassuk őket sütőpapírral bélelt tepsibe. 

Kelesszük késszé. Ehhez nekem még plusz 4 óra kellett. 

FONTOS! A kelesztési idő csak irányadó! Nálam, az én kovászommal, az én konyhám hőmérsékletén és ezekkel a lisztekkel jött ki ez a kelesztési idő. Nálad a Te körülményeidet kell figyelembe venni. Figyeld a tésztád! 🙂

A sütőt melegítsük elő 180 fokra (én légkeverést használtam). Kenjük le a megkelt kis háromszögeket a felvert tojással, és szórjuk meg a maggal. 

Kb 20-22 perc alatt aranybarnára sütjük, a sütési idő első 10 percében legyen alatta forró, lobogó vízzel teli tepsi, amit aztán a sütési idő második felére vegyünk ki!

Itt ezen a ponton számoljuk a másodperceket, hogy mikor hűl le annyira hogy két ujjal megcsípve már el lehet kezdeni enni, és (NE!!!) csodálkozzunk, hogy pillanatok alatt el is fogyott!